Lihula Gümnaasiumi õpilased külastasid reoveepuhastusjaama

ihula Gümnaasiumi seitsmendad klassid külastasid loodus- ja inimeseõpetuse tunni raames Lihula reoveepuhastusjaama. Õpilased said teada, kust ja kuidas jõuab meie kodudesse kraanivesi ning mida tehakse selleks, et see oleks kvaliteetne. Saime teadmisi reovee puhastamise etappidest enne Matsalu lahte jõudmist. “Nüüd teame, mis ei tohiks kanalisatsiooni jõuda,” ütlevad õpilased kui ühest suust. “Lääneranna valla vee eripärasid arvestades soovitame kohalikele, kellel on vähegi võimalik, taaskasutada kogutud sademevett või oma vana salvkaevu vms kastmiseks, autopesuks jne,” jagavad soovitusi AS Matsalu Veevärgi esindajad. “Säästaks tarbija ja võidaks keskkond.” Uuri lähemalt Lihula Gümnaasiumi veebilehelt.

Kuhu panna kasutatud vatitikud?

öödunud nädalal küsisime neljanda nädalaküsimuse ja aeg ongi teha teatavaks vastus ning keskkonnakuu viimase loosimängu võitja! Küsimusele sai vastata läbi Facebooki-lehe Lääneranna vald ning Lääneranna valla elanike ja suvitajate vahel läks loosi stiilne aktiivsöefiltriga biomahuti toidujäätmete kogumiseks! Mis aga kõige toredam – keskkonnakuu peaauhinna loosimäng kestab veel 1. juunini ning selle leiab Lääneranna valla Facebookist.   Kuhu panna kasutatud vatitikud ning kes oli neljanda loosimängu võitja, vaata Facebooki live-videost.

VIDEO | Läänemere kaitse ja Matsalu rahvuspargi peidetud väärtused

namik Läänemere kala-, linnu- ja mereimetajate liikidest ei ole praegu heas seisundis. Peaaegu 100 Läänemeres leiduvat makroliiki ehk palja silmaga nähtavat liiki on hinnanguliselt piirkondlikult väljasuremisohus, mis teeb umbes 3,5% kõigist Läänemere makroliikidest. Läänemere elurikkus väheneb erinevate nii maismaal kui ka merel toimuvate inimtegevuste pärast. Ka meie oleme osa Läänemerest. Matsalu laht on Läänemere laht Eesti läänerannikul Matsalu looduskaitsealal Väinameres. Matsalu rahvuspark on ainukesena Baltimaades pärjatud Euroopa Nõukogu Diplomiga, millega tunnustatakse Matsalu bioloogilist, geoloogilist ja maastikulist mitmekesisust. Uuri lähemalt Lääneranna Teataja veebilehelt.

Osale loosimängus ja võida stiilne 5L biomahuti!

ordiSinagi nädalaküsimus 4: Kuhu panna kasutatud vatitikud? Teadlikkuse tõstmiseks pöörame kogu maikuu vältel oluliselt rohkem tähelepanu keskkonnateemadele ja -tegevustele. Küsimusele saab vastata läbi Facebooki-lehe Lääneranna vald ning Lääneranna valla elanike ja suvitajate vahel läheb loosi stiilne aktiivsöefiltriga biomahuti toidujäätmete kogumiseks! Õnneliku võitja teeme teatavaks 30.05 kell 11.00 Facebooki live-videos, kus räägime ka mitmetest muudest põnevatest teemadest. Võta loosimängust osa!

Mida teha kokku riisutud puulehtedega?

öödunud nädalal küsisime Lääneranna valla keskkonnakuu kolmanda nädalaküsimuse ja aeg ongi teha teatavaks vastus ning #SordiSinagi kolmanda loosimängu võitja! Küsimusele sai vastata läbi Facebooki-lehe Lääneranna vald ning Lääneranna valla elanike ja suvitajate vahel läks loosi stiilne aktiivsöefiltriga biomahuti toidujäätmete kogumiseks! Mis aga kõige toredam – loosimängud toimuvad keskkonnakuu vältel igal nädalal ning juba täna õhtust ootame vastuseid nädalaküsimusele number neli!   Mida teha kokku riisutud puulehtedega ning kes oli kolmanda loosimängu võitja, vaata Facebooki live-videost.

Aita leida jalgade omanikud!

ääneranna valla keskkonnakuu raames filmisime üles video, millest väga vahval kombel said juhuse tahtel osa ka paar filmimise hetkel möödunud inimest. Kas Sina tead, kellele videos nähtavad jalad kuuluvad? Anna meile teada! Tahame omanikke tänada pisikese kingitusega Lääneranna Vallavalitsuselt. Vaata täispikka videdot: Keskkonnakuu Lääneranna vallas: on aeg muutusteks!

Vanaelektroonika andmine võõrale võib tuua nii keskkonnakahju kui ka rahalise trahvi

lektroonikajäätmeid tekib palju ning seda kinnitas ka 2019. aastal toimunud elektroonikajäätmete kogumisring Lääneranna vallas, mille raames koguti kokku 14 tonni elektroonikat. Miks on oluline elektroonika üle anda just vastavat keskkonnaluba omavale ettevõttele või mis põhjusel võib teadmata taustaga huvilisele jäätmete üleandmine tuua lausa rahalise trahvi, loe Lääneranna Teataja veebilehelt. NOVA: Katkine elektroonika kodus on ohtlik

Kes on Pärnumaa tublimad sorteerijad?

äätmete tekke vähendamisest on räägitud viimastel aastatel üha rohkem, kuid siiski on Lääneranna vallas tekkivate jäätmete hulk aastast-aastasse pisut suurenenud. Mitmendal kohal on Lääneranna vald kogu Pärnumaal ning kes on maakonna usinaimad sorteerijad? Uuri lähemalt Lääneranna Teataja veebilehelt.