Maigi Magnus
Lääneranna Muuseumi peavarahoidja ja direktori kt
Lihula Muuseum avab muuseumiööl uksed tavapärasest pikemalt ja eriprogrammiga. 17. mail on Lihula Muuseum avatud kell 10–23. Terve päeva jooksul pääseb muuseumisse 1-eurose osalustasuga.
Mõisahoones on avatud baltisaksa kultuuriloole pühendatud näitused ning kohaliku ajaloo ja etnograafia teemalised ekspositsioonid. Uuenenud on aadlisugupuude näitus, kus on esindatud nüüd ka Matsalu, Ehmja ja Pivarootsi mõisnike Hoyningen-Hyenede suguvõsa. Soklikorruse salongis on väljas Ulvi Põhako muuseumiteemaliste šokolaadipaberite näitus.
Kell 19.00 avame Lihula mõisa viljaaidas näituse „Maa-alune Lihula“. Esitleme esimest korda Lihula mõisa viljaaida alt keldrit läbivat käiku, mis on ehitatud ilmselt 16.–17. sajandi bastionaalse kaitserajatise sisse. See on hiljem leidnud kasutust viljaaida keldrina. Toimub ekskursioon ajaloolase ja arheoloogi Mihkel Tammetiga.
Kell 20.30 giidituur arheoloogi Mati Mandeli juhtimisel Lihula mõisamäel ja linnuse varemetes.
Olete oodatud!
Päisepilt: Lihula mõisa viljaaida uksed. Foto: Maigi Magnus