Maarja Pikkmets
MTÜ Oidrema külaselts
Aprillis esitas Oidrema külaselts kohaliku omaalgatuse programmile (KOP) taotluse, et arendada keskkonnasõbralikke teadmisi ja oskusi maapiirkonnas. Soojade ilmadega saabusid ka head uudised projekti rahastamise kohta, mis tähendab, et alates juulikuust kuni aasta lõpuni toimuvad Oidrema külas erinevad õpitoad, loengud ja filmiõhtud, kus jagatakse teadmisi ning praktilisi oskusi, et teha keskkonnasõbralikemaid valikuid.
Ei ole enam küsimus, kas meie tarbimis- ja käitumismustrid mõjutavad looduskeskkonda, kus lisaks meile endile elab veel miljoneid elusorganisme. Ei ole ka küsimus see, kas see mõju on hea või halb. Täna on küsimus – mida me saaksime teha teisiti, et vähendada oma negatiivset mõju? Veel enam – kuidas me saaksime praegust olukorda parandada? Selleks, et nendele küsimustele vastata ja osata teooriat ka praktiseerida, peame alustama ikka teabe jagamisest ja oskuste õpetamisest. Kuigi projekt ise ei ole suuremahuline, on see siiski seemneks, et üha rohkem inimesi oleks teadlikud ja neil tekiks tahe ning oskus käituda keskkonnasõbralikult.
Mõnikord tundub muutuste tegemine keeruline ja vaevarikas, kuid väikese juhendamisega saab selgeks, et see seda pole – vajab vaid veidi harjumist ning teadmisi. See saab olla isegi lõbus, sest õpime looma uusi asju, nägema võimalusi vanas ja koledas ning veeta aega koos inimestega, kes soovivad sama.
Esimene õpituba toimub juba 7. juulil, kus Kristo Kuuse juhendamisel õpitakse, kuidas leida uus kasutus euroalustele. Augustis toimub ühine filmivaatamine, et avardada oma teadmisi mõjudest keskkonnale.
Ürituste ajakava ja sisuline informatsioon on jooksvalt leitav FB lehel Keskkonnasõbralik kodanik.
Projekti elluviijaks on küll Oidrema külaselts, kuid projekti tegevustes osalema on soojalt oodatud kõik Lääneranna valla elanikud. Ootame Sind kaasa lööma!
Projekti rahastatakse kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.