Millistes majades ja mitu korda on Lihula hooldekodus tehtud laustestimisi? Ja muid testimisi?

Lihula hooldekodus on laustestimist tehtud kokku kolm korda: 4. aprillil, 13. mail ja 22. mail. Naistemajas suisa neli korda.

Mis saab nendest hooldekodu klientidest, kes paranevad ja haiglast välja saavad?

Need kliendid naasevad hooldekodusse tagasi ja neid majutatakse nende endi tubadesse. Enne naasmist tehakse terves majas veel kord suur desinfitseerimine.

Kui nüüd hakkavad haigestuma ka hooldajad, siis, kes hooldekodusse naasvate klientide eest hoolitsema hakkab?

Need töötajad, kes on terved ja kui neid jääb väheks ning uusi töötajaid ei ole tulemas, võib juhtuda, et appi kaasatakse vabatahtlikud.

Miks oli vaja karantiini ajal korraldada töövestlust?

Töövestluste läbiviimine on tavapärane praktika kõikides ettevõtetes, kus otsitakse töötajaid juurde. Lihula hooldekodu vajab juhataja sõnul lisaks hooldajatele ka tegevusjuhendajaid ja muud toetavat personali. Peagi on kätte jõudmas puhkuste aeg ja olemasolevatele töötajatele tuleb leida asendajad. Teadupärast töötavad Lihula hooldekodu hooldajad praegu suurema koormusega, sest osad hooldajad on lähedaste survel või muudel arusaadavatel põhjustel loobunud tööst. Ei saa eeldada, et alles jäänud hooldajad töötavad palehigis puhkusteta ja just seetõttu peab hooldekodu tegelema muuhulgas ka uue personali värbamisega.

Mis veel töövestlustesse puutub, siis ei saa garanteerida, et kui kõnealune töövestlus oleks toimunud kuu aega hiljem, ei oleks sama olukorda juhtunud. Jätkuvalt tuleb aru saada, et viiruse võib saada ükskõik kust ja ükskõik mis ajahetkel, kui ei järgita käte hügieeni, ei hoita distantsi ja ei võeta kasutusele muid ennetavaid meetmeid. Keegi meist ei saa ka praegu 100% kinnitada, et ta ei ole nakatanu või asümptomaatiline viiruse edasikandja. Töövestlusel käija on asümptomaatiline siiani.

Kas suhtumine töötajatesse on endiselt vaenulik?

Kahjuks on. Hooldekodu juhataja on palunud töötajatel pöörduda ka Politsei- ja Piirivalveameti töötajate poole, sest on inimesi, kes on hooldekodu töötajate peale karjunud, neid sõimanud ja levitanud nende kohta alusetut laimu.

Levivad kuuldused, et Lihula Lasteaias on koroona ja see on koos töötajatega karantiinis. Kas see vastab tõele?

Tegemist on ilmselge kuulujutuga, mis on liikvele saanud väljaspool Lihula linna, sest siinsed elanikud kuulevad vast igapäevaselt lasteaia territooriumilt kostuvaid laste rõõmsaid kilkeid.