This poll has ended (since 3 years).
28. detsembril paigaldati Lõpele esimene postiautomaat, mis pakub lisaks tavapärasele pakiteenusele ka muid teenuseid ning on kasutamiseks avatud mitte ainult Eesti Postile, vaid sinna saavad saadetisi panna ka teised kullerfirmad ja ka kohalikud ettevõtjad.

Kuna Lõpe automaadi näol on tegemist päris esimese masinaga, toimub kõigepealt igakülgne katsetamine, et olla kindel, et kõik ikka tõrgeteta toimib. Elanikele avatakse automaat kasutamiseks tõenäoliselt jaanuari teisel nädalal. Ülejäänud neli automaati – Virtsu, Kõmsi, Varbla ja Koonga – paigaldatakse ja avatakse siis kohe ka kasutamiseks jaanuari teises pooles.

Kõiki ideid ja vajadusi, milleks postiautomaati kasutada, ei oska testi alguses ilmselt ette näha – see sünnib koostöös meie kõigiga! Eesti Post ja Lääneranna Vallavalitsus kutsub kõiki üles arvamust avaldama, mida Teie postiautomaadis teha sooviksite.

Kõikide kirjutajate ja arvamuse avaldajate vahel loosib Eesti Post auhinnana välja nägusa vastupidavast riidest kandekoti, millele on trükitud erinevatel konkurssidel kauneima margi tiitliga pärjatud postmark "Ilves".

Mis teenuseid postiautomaadis pakkuda?

Kätte saada e-poest tellitud kaupa
18.24%
Saada kätte kohalike tootjate kaupa
12.35%
Kätte saada tähitud kirja
10.59%
Üle anda oma tooteid ja kaupa
10.00%
Osta/kätte saada pakkide saatmiseks vajalikke pakendeid
9.41%
Osta/kätte saada postkaarte, ümbrikke jm kirja saatmiseks vajalikku
7.65%
Ringlusteenuste (kingaparandus, keemiline puhastus jne) asjade saatmine ja tagasi saamine
7.06%
Saata tähitud kirja
6.47%
Raamatukogust raamatuid laenutada ja tagasi saata
5.88%
Osta/kätte saada postmarke
5.88%
PRIA kõrvamärgiste jms kättesaamine
3.53%