Lääneranna Vallavalitsus
Lääneranna Vallavalitsus teatab planeerimisseaduse § 122 lõike 6 alusel, et Lääneranna Vallavolikogu kehtestas 27. veebruari otsusega nr 219 osaliselt Lääneranna valla tuuleparkide eriplaneeringu eelvaliku alal 2 (ala 2) asukohaga Piha, Kilgi, Helmküla ja vähesel määral Ännikse küla territooriumil, pindala 448 ha.
Planeeringuga on alale 2 kavandatud elektrituulikud, nendele juurdepääsu võimaldavad teed ja montaažiplatsid ning tuulepargi ühendamiseks põhivõrguga alajaam ja maa-alused elektriliinid. Alale 2 on lubatud ehitada maksimaalselt 19 tuulikut suhtelise kõrgusega kuni 288 m. Lähtudes loodusuuringute ja keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH) aruande tulemustest on tuulepargiks sobivale alale kavandatud lahendus võimalikult väikese keskkonnajalajäljega. Rakendades KSH-s väljatöötatud meetmeid ja tingimusi on planeeringulahendus ellu viidav selliselt, et oluline ebasoodne mõju keskkonnale on välistatud ja võimalik ebasoodne keskkonnamõju leevendatud.
Planeeringu elluviimisega eeldatavalt kaasneda võiv majanduslik mõju on positiivne andes perspektiivse võimaluse arendada piirkonnas energiamahukat ettevõtlust ja luua uusi töökohti. Valda keskkonnatasude seaduse alusel laekuva tuuleenergiast elektrienergia tootmise tasu elavdab kohaliku omavalitsuse majanduskeskkonda.
Kultuurilised mõjud puuduvad, kuna ebasoodne mõju kultuuriväärtustele puudub. Kaudne mõju inimeste elukeskkonnale avaldub eeldatavalt eelkõige sotsiaalse häiringu kaudu. Häiringut võivad põhjustada nii visuaalne mõju, müra kui ka varjutus. Nimetatud häiringud on planeeringus käsitletud ning võimalik ebasoodne mõju on väljatöötatud meetmetega leevendatav. Täiendav info Lääneranna valla veebilehel www.laanerannavald.ee ja dokumendiregistris.
Päisepilt: Adobe pildipank