Lihula Gümnaasiumi direktor Rasmus Lippur arvestas lastevanemate sooviga ning kustutas 17 õpilast kooli nimekirjast. Vastavad kanded on tehtud ka Eesti Hariduse Infosüsteemis.
Möödunud aasta märtsis võttis Lääneranna Vallavolikogu vastu otsuse sulgeda Metsküla Kool, kuid volikogu ei osanud ette näha, et lapsevanemad ei esita avaldust laste õppima asumiseks mõnes valla koolis. Lähtudes põhikooli ja gümnaasiumi seadusest (PGS), mis sätestab koolikohustuse ning tõiga, et koolikohustust saab täita ainult tegutsevas koolis, pöördus vallavalitsus korduvalt lastevanemate poole, et nad valiksid mõne teise neile sobiva kooli. Kuna ükski lapsevanem ei esitanud avaldust, jäi 17 vallas elavat last koolita ehk ei täitnud koolikohustust.
PGS sätestab, et isik on koolikohustuslik kuni põhihariduse omandamiseni või 17-aastaseks saamiseni. Lapse hariduse valikul on otsustav sõna vanematel, küll aga ei saa vanemad otsustada, et lapsele haridust üldse ei anta. Tulenevalt seadusest sätestatud vastutusest tagada laste koolikohustuse täitmine, võttis Lääneranna Vallavalitsus vastu määruse meetmete rakendamiseks koolikohustuse täitmiseks ja määras lapsed Lihula Gümnaasiumi õpilaste nimekirja, kuna antud laste vanemad ei olnud avaldanud soovi lapse mõne teise kooli nimekirja arvamiseks.
Vallavalitsuse korralduse alusel nimetati Lihula Gümnaasium struktuuriüksuseks, mille ülesandeks sai kõnealustele lastele koolikohustuse täitmise tagamine. Vaatamata Lihula Gümnaasiumi poolsetele katsetele astuda kõnealuste laste vanematega dialoogi, ei õnnestunud saavutada kooli ja vanemate vahelist kokkulepet, et tagada laste koolikohustuse täitmine. Lapsevanemad tegid kirjaliku avalduse lapsed Lihula Gümnaasiumi õpilaste nimekirjast välja arvata ja direktor Rasmus Lippur tuli nende soovile vastu.
Päisepilt: Adobe pildipank