Tervisekassa
Tervisekassa erakorralise otsuse alusel saavad alates 6. veebruarist kõik inimesed end gripi vastu tasuta vaktsineerida, kuniks vaktsiini jätkub. Hetkeseisuga on saadaval ligi 30 000 doosi, mida saab kiirematele pakkuda.
3. veebruaril allkirjastas Tervisekassa juhatus erakorralise otsuse, mille kohaselt pakutakse alates 6. veebruarist tasuta gripivaktsiini kõigile.
Seoses gripivaktsiini laojäägiga saame võimaldada tasuta vaktsiini kõigile soovijatele.
„Gripi vastu on võimalik end tasuta vaktsineerida kõikide Tervisekassa vaktsineerimispartnerite juures, kuniks vaktsiini jätkub,“ kinnitas Tervisekassa vaktsineerimise teenuse juht Hanna Jäe. Sel gripi hooajal on juba tehtud ligi 90 000 tasuta gripivaktsiini süsti riskirühmadele.
Kus saab tasuta vaktsineerida?
Gripi vastu saab end kõige kiiremini ja mugavamalt lasta vaktsineerida mitmetes apteekides üle Eesti. Vaktsineerimiseks on vajalik eelregistreerimine, mida saab teha veebis, telefoni teel ja vajadusel apteegis kohapeal.
Lähimad apteegid vaktsineerimiseks
- Haapsalus Kesklinna Apteek (Tallinna mnt 1, Haapsalu) ning Rannarootsi Keskuse BENU Apteek (Rannarootsi tee 1, Ridala vald)
- Pärnus Port Arturi Apteek (Lai tn 11, Pärnu).
Samuti saab gripivaktsiini jätkuvalt teha oma perearsti juures, aga ka suuremates haiglates ja paljudes erakliinikutes. Näiteks on vaktsineerimiskabinetid olemas Confidos (registratuuri tel. 1330) , Qvalitas Arstikeskuses (registratuuri tel. 605 1500) ja Hoole Tervishoiuteenused (Ülemiste keskuse 2. korrus) juures. Soovitav on eelnevalt registreerida.
Ringluses on B-gripiviirus
Jaanuari kahel viimasel nädalal registreeriti üle tuhande gripi haigusjuhu. Haigestumuse intensiivsust hindab Terviseamet keskmiseks, gripi viiruste levikut aga jätkuvalt laialdaseks.
Perearst Piret Rospu tõdeb, et gripi vastu tasub end jätkuvalt vaktsineerida, sest tegemist on raske haigusega, mis on aktiivselt ringluses ja võib levida ka veel kevadel. “Eelmise aasta gripilaine venis ebatavaliselt pikaks ja viimased gripijuhud olid juunikuus. Käesoleva hooaja edasist kulgu on raske ette ennustada, sest gripp on veidralt käitunud, igal juhul on parem olla kaitstud,” tõdes perearst.
„Praegu on ringlusesse jõudnud B-gripiviirused. Kuigi elanikkonna seas ei pruugi B-gripiviirus põhjustada olulist haigestumuse tõusu, on viiruse jaoks soodsaks pinnaseks suletud kollektiivid, näiteks koolid. Seega võime näha edaspidi asutusesiseseid puhanguid,“ kinnitas Terviseameti gripikeskuse peaspetsialisti Olga Sadikova.
Terviseameti kohaselt on viimase kahe nädala jooksul gripi tõttu haiglaravi vajanud 85 inimest.
Hooaja algusest on gripi tõttu hospitaliseeritud 832 inimest, neist 71% on olnud üle 50-aastased. Terviseameti andmetel on sel hooajal gripi tõttu surnud 14 inimest vanuses 33-91, kes kõik kuulusid riskirühma.