Jüri Mõniste
MTÜ Virtsu Arenguselts
Virtsu muuseum digiteerib jõudumööda oma haruldast fotokogu ning esimesed 500 mustvalget pilti koos kirjeldustega on avalikkusele vaatamiseks üles laetud Virtsu veebilehele db.muuseum.virtsu.ee
Projekt on erakordselt oluline, kuna vanade fotode kaudu säilitame me kohalikku ajalugu
Uus keskkond on töökorras ja võimekas
Kuid töö käib usinalt edasi, sest materjali meil jagub. Umbes veerand kõikide ajalooliste fotode mahust on praegu üles laetud. Küll aga tuleb edasi teha vabatahtlikku tööd, sest projektiraha enamaks ei jätkunud.
Digiteeritud paberfotod on juba kuu aega kodulehel avalikud olnud ja mitmed inimesed on saatnud meile fotode kohta väärtuslikku lisainfot.
Oleme tänulikud ja ootame veel fotodega tutvunute tagasisidet.
Paljud pildi kirjeldused on endiselt küsimärgi all, mistõttu oleme tänulik täpsustuste eest, kes on pildil, kus ja millal see on tehtud.
Piltidele saab täiendusi teha e-posti aadressil virtsu@virtsu.ee või fotokogus oleva pildi kohal olevalt lingilt “Soovita [pildi number] täiendusi”.
Vanim digitud foto on tehtud 1915. aastal
Seal on pilte Virtsu raudtee ehitusest, hoonetest, rukkilõikusest, merest ja kalapüügist, Virtsu kalurikolhoosist ja tööstustest.
Samuti on pilte ka perekondlikest ja kogukonna sündmustest ning 1920.–1930. aastate ateljee- ja laadapiltnike ülesvõtteid.
Projekti toetas rahaliselt Kultuurkapital, seda nii Rahvuskultuuri fondi kui Pärnumaa ekspertgrupi kaudu.
Vaata ka:
Päise pilt: Virtsu raudteetammi ehitamine, vaade Laelatult Virtsu poole / Foto: Karl Täht, 1929 (Virtsu muuseumi fotokogu: VHM-F0007)