Rahandusministeerium
Septembrist on avatud kohaliku omaalgatuse programmi sügisvoor, kust kogukondadesse panustavad mittetulundusühingud ja sihtasutused saavad taas oma tegevuseks toetust küsida. Maksimaalne toetussumma on 4000 eurot projekti kohta, taotluste esitamise tähtaeg on 3. oktoober kuni kell 16.30.
Käesoleval aastal panustab riik koos kevadel toimunud vooruga kogukondade arengusse kokku 1,36 miljoni eurot
„On suur rõõm näha, et meil on palju hakkajaid kohaliku elu eestvedajad, kellele kodukoha arengud on südameasjaks,“ sõnas riigihalduse minister Riina Solman. „Eestimaa erinevates nurkades saavad tänu sellele ellu kutsutud paljud vahvad ettevõtmised. Näiteks korraldatakse Saaremaa eri kihelkondades „tansiöhtaid“, Ida-Virumaal on koostamisel Illuka mõisakooli aabits, Järvamaal lavastatud 100 osalisega kogukonna muusikal Albu mõisa hariduselust ja palju-palju muud,“ tõi Solman välja.
Ministri sõnul soovitakse kohaliku omaalgatuse programmiga aidata kaasa tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimisele ja püsimisele ning toetust saab taotleda kahest meetmest. „Kogukonna arengu meetmega panustatakse teadmiste ja oskuste kasvu, identiteedi tugevnemisse ja koostöösse ning maksimaalne toetussumma on 2500 eurot. Teise meetmega panustatakse ühistegevust soodustavate avalike objektide rajamisse ja arendamisse või vajalikesse teenustesse, maksimaalne rahasumma on 4000 eurot,“ selgitas ta.
Riigi Tugiteenuste Keskuse projektikoordinaatori Tiina Loorandi hinnangul on programm jätkuvalt väga vajalik ja populaarne, seda näitab suur esitatud taotluste arv. „Näiteks kevadvoorus esitati meile 613 taotlust mahus 1,6 miljonit eurot. Neist sai rahastuse 302 projekti summas 774 190 eurot, millega toetati nii kogukondlikku arengut, investeeringuid kui teenuseid,“ rääkis Loorand.
Toetust saab taotleda kahest meetmest
- Kogukonna arengu meetmega panustatakse kogukonnaliikmete teadmiste ja oskuste kasvu, kogukonna identiteedi tugevnemisse ja tõhusama koostöö tekkesse ning maksimaalne toetussumma on 2500 eurot.
- Elukeskkonna ja kogukonnateenuste arendamise meetmega panustatakse kogukonnale vajalike ja kogukonnaliikmete ühistegevust soodustavate avalikus kasutuses olevate objektide rajamisse ja arendamisse ning kogukonnaliikmetele vajalike teenuste pakkumisse, maksimaalne toetus on 4000 eurot.
Kes saavad toetust taotleda?
Toetust saavad taotleda avalikes huvides oma piirkonna heaks tegutsevad mittetulundusühingud ja sihtasutused, kus ei osale liikmena omavalitsus ega riik ja mille liikmetest äriühingud ei moodusta rohkem kui poole.
Maksimaalne toetussumma esitatud projekti kohta on olenevalt tegevusest kuni 4000 eurot ning omafinantseering peab olema 10% projekti kogumaksumusest.
Taotlemine toimub elektrooniliselt Riigi Tugiteenuste Keskuse e-toetuse keskkonnas https://etoetus.struktuurifondid.ee, kuhu saab taotlusi esitada 3. oktoobrini kuni kell 16.30.
Täpsem info ja juhendid
Täpsem info ja juhendid on leitavad veebilehelt Kohaliku Omaalgatuse Programm (KOP). Programmi määrusega saab tutvuda Riigi Teatajas.
Lisainfo: Riigi Tugiteenuste Keskuse teenusekoordinaator Tiina Loorand, tiina.loorand@rtk.ee, tel 663 1888.
Võta eeskujuks ja pea nõu viimati toetatud projektide eestvedajatega: KOP 2022 kevadvoorust toetust saanud projektid.
KOP infopäev toimub 09.09.2022 kell 15 veebis Microsoft Teams keskkonnas. Liitumine SIIT.
Videojuhend taotluse täitmiseks
Loe lisaks:
Lääneranna vald kuulutas esmakordselt välja kaasava eelarve 2023
Päise pilt: Toetatakse tegevusi, millega panustatakse kogukonna liikmete ühistegevust soodustavate avalikus kasutuses olevate objektide rajamisse ja arendamisse ning kogukonnaliikmetele vajalike teenuste pakkumisse / Fotol valmimisel olev Virtsu avalik mänguväljak (lisaks kogukondlikele toetajatele sai mänguväljaku projekt Virtsu Vilistlased MTÜ eestvedamisel KOP 2022 kevadvoorust toetust summas 3600 €) / Foto: Karin Madisson