Septembrikuu teisel nädalal toimub esimene elektroonika ja suurjäätmete kogumisring.
Kogumisringil saab üle anda ainult elektroonikaseadmeid (nt külmkapid, pliidid, televiisorid, mikrolaineahjud, veekeetjad, tolmuimejad, röstrid jms) ja suurjäätmeid (erinevad mööbliesemed, madratsid, suured vaibad, vannid, WC-potid, kraanikausid jms).
Vajalik on eelnev registreerimine
Registreerida saab, helistades Ragn-Sellsi infotelefonile 606 0439 või kirjutades e-posti aadressile tellimus@ragnsells.com. Kogumisringile tuleb registreeruda vähemalt 7 päeva enne kogumisringi toimumisaega!
Tellimuses anna teada oma kontaktandmed ning mida ja millises koguses soovid üle anda. Jäätmevedaja tuleb koju jäätmete järele.
Ühe veokorra maksimaalne maht on kuni 5 m3. Jäätmete üleandmise tasu on 5,33 eurot kuupmeetri kohta. Järgmine kogumisring toimub detsembri teisel nädalal.
Elektroonikajäätmeid tekib palju ning seda kinnitas ka 2019. aastal toimunud elektroonikajäätmete kogumisring Lääneranna vallas, mille raames koguti kokku 14 tonni elektroonikat.
Kokku kogutud elektroonika ei tekkinud kindlasti ühe aasta jooksul, vaid seda hoiustati ilmselt pikema aja vältel kodudes. See aga tähendab, et paljudele on elektroonika viimine jäätmejaama tülikas või pea võimatu tegevus ning seda mitmetel põhjustel – jäätmejaam asub kaugel, puudub transport jne.
Ka 2019. aastal toimunud kogumisringist ei saanud osa võtta kõik soovijad, sest jäätmed koguti kindlates kogumispunktidest, kuhu soovijatel tuli elektroonika tuua, kuid kui transporti endal ei olnud, siis jäi ka jäätmed üle andmata.
Alates septembrist on need mured nüüd lahendatud – nimelt hakkab Ragn-Sells AS viima läbi iga kvartal kindlatel kuupäevadel elektroonika (sh ka suurjäätmete) kogumisringe. Enam ei pea telekaid ja külmkappe tassima koduõuelt kaugemale, sest kui Sa registreerid end kogumisringile, siis jäätmeveok tuleb just Sinu koju jäätmetele järele.
Ohtlikke jäätmeid vastu ei võeta
Kogumisringil saab üle anda ainult elektroonikaseadmeid (nt külmkapid, pliidid, televiisorid, mikrolaineahjud, veekeetjad, tolmuimejad, röstrid jms) ja suurjäätmeid (erinevad mööbliesemed, madratsid, suured vaibad, vannid, WC-potid, kraanikausid jms). Ohtlikke jäätmeid vastu ei võeta (need saab iseseisvalt viia lähimasse jäätmejaama).
Lisainfo
Loe lisaks:
VIDEO | Vanaelektroonika andmine võõrale võib tuua nii keskkonnakahju kui ka rahalise trahvi