Terviseameti Lääne regionaalosakonna juht Kadri Juhkam selgitas täna veebis peetud hariduskorraldajate koosolekul täiendavalt 11. jaanuarist kehtima hakkavaid piiranguid.
Oluline on eristada koolide õppekavalised ja selle välised tegevused. Näiteks õppekavas olevad ujumistunnid on lubatud ja nendes saavad kaasa teha kõik need õpilased, kes on eelnevalt moodustanud ühe grupi. Kui ujumistunnid viiakse läbi väljaspool koolimaja asuvas basseinis, tuleb jälgida, et samal ajal ei puutuks omavahel kokku ei olmeruumides ega ka basseinis eri piirkondade ujumisgrupid.
Koolis sees toimuvatest huvitegevustest (koorid, robootika jms) võivad osa võtta suuremad grupid, kuid seejuures tuleb järgida ruumide täituvust, mis ei tohi olla suurem, kui 50% ning lisaks hoida mõistlikku distantsi. Kõikidest muudest huvitegevustest saavad ühe grupina võtta osa treeneriga koos kuni 11 inimest. Ka siin on oluline jälgida ruumide täitumist maksimaalselt 50% ulatuses.
Kui kooli õppekava näeb ette väljasõitu (näiteks muuseumi, loodusmaja vms külastamine), on see lubatud. Oluline on jälgida, et ühiskasutatavates ruumides ei puutuks omavahel kokku eri grupid.
Suurtes spordihoonetes, kus on võimalik ruume omavahel eraldada kardinaga, saab korraga treenida nii palju 11-liikmelisi (sh treener) rühmi, kui mitmeks saab ruumi jaga. Oluline on taaskord arvestada kuni 50% ruumide täituvusega. Lisaks tuleb tagada, et erinevad rühmad ei puutuks omavahel kokku teistes ühiskasutatavates ruumides.
“Lääneranna vallale kuuluvad huvikoolid ja noortekeskused alustavad järgmisest nädalast osalise kontakttegevusega, kus lubatud tegevused individuaalset ning rühmatunnid kuni 11 osalejaga, sh juhendaja. Samasugust töökorraldust soovitame ka eraõiguslikele huvikoolidele ja -ringidele,” ütles abivallavanem Ene Täht. “Individuaaltegevuse ja kuni 10 osalejaga rühmategevustega alustavad Lihula Muusika- ja Kunstikool, Lääneranna Spordikool ja üldhariduskoolides ning kultuuriasutustes tegutsevad huvialaringid. Kui sama kooli õpilased osalevad huviringis, mis toimub kõnealuse haridusasutuse ruumides, siis on lubatud grupi suurus ka suure arvestades 50% ruumide täituvusega.”
Lisaks Lihulas tegutsevale noortekeskusele on avatud noortetoad Koongas, Kõmsil, Lõpel ja Varblas.
“Rühmategevuse puhul tagatakse osalejate hajutamine ning ruumide maksimaalselt 50% täituvus. Selleks tehakse koostööd kultuuriasutustega ja vajadusel viiakse noortele suunatud tegevused üle suurematesse ruumidesse või eelistatakse viibimist värskes õhus vältides erinevate rühmade kokkupuuteid,” ütles Täht ning lisas, et siseruumides on soovitus kõigil vanematel kui 12-aastastel kanda näomaski. “Oleme olukorras, kus liigne ettevaatlikkus ei ole liiast. Jälgime olukorda, oleme enesekriitilised ja soovitame tungivalt lähtuda eeltoodud põhimõtetest.”
Päise pilt: Pixabay.com