Laupäeval, 3. oktoobril toimub Varbla rahvamajas järjekorras kümnes Gustav Vahari memoriaal, kus mõõtu võtavad ligi 100 maadlejat kokku pea 20 klubist.
Esialgsete plaanide kohaselt pidi uus Lihula Gümnaasiumi spordihoone valmima käesoleva õppeaasta alguseks ning Gustav Vahari memoriaalist pidi saama esimene võistlus, mis selles hoones toimunuks. Kõik olekski nii läinud, kui Lääneranna Vallavalitsus poleks otsustanud võtta ette projekti teine etapp, mis esialgu jäi rahaliste vahendite puudumise tõttu ehitushankest välja. Olmebloki renoveerimise tõttu lükkus spordihoone valmimistähtaeg ning memoriaali korraldaja Raskejõustikuklubi Leola oli sunnitud otsima uut maadluspaika.
“Põhjus, miks otsus langes Varbla rahvamaja kasuks, on lihtne – seal on kõige suurem saal,” selgitab ürituse peakorraldaja Janar Sõber, kelle sõnul käidi eelnevalt tutvumas ka Koonga ja Virtsu koolide saalidega. “Meil on kahe mati võistlus. Mati mõõdud on 12x12m ja 8x8m, mis tähendab, et koos turvaalaga ja publiku ruumiga peaks saali mõõdud olema minimaalselt 25x15m. Varblas on 29x17m – saame olla ka hajutatult.”
Janari sõnul on Varbla rahvamajal olemas aastatepikkune maadlusvõistluse korraldamise kogemus ning vanemad treenerid on seal ka võistlemas käinud. “Lisaks on Varblas mõistliku hinnaga ööbimine suhteliselt lähedal,” nentis Sõber. “Me tähistame sel korral Gustav Vahari 10. aastapäeva ja kus seda siis ikka teha kui mitte kahekordse olümpiavõitja Kristjan Palusalu kodukandis? Mu isa sportlastee sai alguse Varblast. Varbla Kool ja rahvamaja võttis meid avasüli vastu. Hoones on olemas kõik vajalik tehnika võistluse korraldamiseks ning lisaks on seal võimalik kasutada eraldi ruume kohtunikele ja treeneritele – me saame kõik ühes majas tehtud,” loetleb Janar põhjuseid, miks otsus langes just selle koha kasuks.
Janar Sõbra sõnul tänavusel Gustav Vahari memoriaalil rahvusvahelist mõõdet ei tule ning kõik osalejad tulevad Eestimaa eri paigust. Koroonaviiruse leviku piiramiseks paluvad korraldajad pealtvaatajatel kanda maski, mida saab vajadusel ka kohapeal. “Sisenemisel kontrollitakse iga külalise temperatuuri ja palaviku tuvastamisel saali ei lubata,” ütleb Sõber ning paneb pealtvaatajatele südamele, et nad püsiksid hajusalt ning ei koguneks gruppidesse, “Turvameetmeid jälgides saame tagada selle, et sportlased ei haigestu ning jätkavad võistlemist ja meie omakorda saame nendele kaasa elada.”
Päise pilt: Kelli Seiton