Juunikuust alates korraldab sotsiaaltransporti Pärnu linnas ja maakonnas Pärnumaa Ühistranspordikeskus (PÜTK). Esimesel kolmel kuul toimib osaliselt ka sotsiaaltranspordi senine korraldus, et inimestel oleks aega harjuda.
Sotsiaaltranspordi klientideks on inimesed, kelle tervislik seisund takistab isikliku sõiduauto või ühistranspordi kasutamist, kuid kellele on vaja tagada võimalus käia tööl, koolis ja kasutada avalikke teenuseid.
Sotsiaaltranspordi sõite on õigus PÜTK-ilt tellida ainult nendel inimestel või nende esindajatel, kelle andmed on Pärnumaa omavalitsused eelnevalt PÜTK-ile edastanud. Kliendid, kes soovivad lähiajal sõite tellida, peavad esimesena pöörduma oma sotsiaaltöötaja poole, et tema andmed edastataks kiiresti PÜTK-ile. Kõik need inimesed, kellel esialgu sõite plaanis ei ole, ei pea teenuseosutaja vahetumise tõttu kohe midagi tegema, kohalik omavalitsus korraldab ise mõne aja jooksul kliendiandmete edastamise.
Omavalitsused saadavad sotsiaaltransporti vajavate inimeste ehk klientide andmed PÜTK-ile edasi. Sealhulgas teatatakse PÜTK-ile iga kliendi kohta talle lubatud soodushinnaga sõitude arv. Soovi korral saavad kliendid oma soodushinnaga sõitude arvu teada sotsiaaltöötajalt. Kui klient soovib sõita rohkem, kui talle soodushinnaga sõite määratud on, saab ta seda teha tavahinnaga. Tavahinnaga sõitude arv ei ole klientidele piiratud.
PÜTK hinnakiri kliendile alates 01.06.2020
PÜTK-l on sotsiaaltranspordi osutamiseks võimalik kogu maakonnas kasutada 11 sõiduautot ja kuut erisõidukit. Kõik need autod on töö ajal tähistatud esiklaasil oleva sildiga „Sotsiaalsõit”. Erisõidukid on varustatud tõstukiga ning need võimaldavad peale võtta kaks ratastooli. Üks autodest on varustatud kandemadratsi ja -raamiga. Kõigis erisõidukites on kasutamiseks olemas ratastool, kandetool ja trepironija. Kõik sõidukid on jaotatud üle maakonna laiali. Veoteenust osutab firma AS L&L.
Autojuhid abistavad vajadusel kliente kodust sõidukisse ja sõidukist sihtkoha fuajeesse ning aitavad kaasavõetavate liikumisabivahendite ja kottide paigutamisel. Juhul kui inimesel on abi vaja ka sihtkohas ja/või sõidu ajal, siis peab ta endale kaasa võtma saatja. Isikliku saatja puudumisel tuleb pöörduda oma sotsiaaltöötaja poole. Kandemadratsi või -tooli tõstjad tagab vedajafirma.
Kliendid või nende esindajad saavad sõidutellimusi esitada tööpäevadel kell 08.00–15.00 helistades telefonile 442 5769 või 5880 0893 või e-postiga sotsiaaltransport@pytk.ee. Võimalusel tuleks oma sõidutellimus esitada vähemalt kolm tööpäeva varem. Samadelt telefoninumbritelt saab küsida ka lisainfot. PÜTK-i kodulehel www.pytk.ee on avaldatud sotsiaaltranspordi kliendileht.
Linna ja maakonna ühtselt toimiva sotsiaaltranspordi korralduse loomist toetab Euroopa Sotsiaalfond.