Eile, 16. jaanuaril toimunud Lääneranna Vallavolikogu istungil otsustati anda Lääneranna valla teenetemärk Renate Dora Elisabeth von der Pahlenile, Sirje Kaskale, Jaanus Getreule ja Rene Kasele.
Renate Dora Elisabeth von der Pahlen – teenetemärk valla kultuurielu edendamise eest
Oma aktiivse ja uudishimuliku ellusuhtumise tõttu tuntakse Renatet nii kodukülas Matsalus kui ka kaugemal. Matsalus elatud 20 aasta jooksul on Renate jõudnud korda saata palju alates Lihula hooldekodule humanitaarabi (ratastoolid, voodipesu jne) organiseerimisest Saksamaalt ja Rootsist lõpetades Eesti looduse ja kultuuri tutvustamisega saksa turistidele. Renate von der Pahlen on korraldanud kultuurireise Matsalu Naisseltsi liikmetele, õpetanud kohalikele huvilistele uusi põnevaid käsitöövõtteid, kutsudes naisi enda juurde koju erinevatesse õpitubadesse, osalenud Karuse kiriku kabeli renoveerimiseks algatatud rahastusprojekti koostamisel ja palju muudki. Inimesena on Renate väga abivalmis ja tähelepanelik kaaslaste suhtes, ta on aidanud abivajajaid transpordi (arsti juurde, poodi jne) ja inva-abivahenditega, rääkimata meelespidamistest erinevate tähtpäevade puhul.
Sirje Kaska – teenetemärk panuse eest Lääneranna valla haridus- ja kultuurielu ning noorsootöö arengusse
Sirje Kaska on aastast 2001 Lõpe Kooli muusika- ja kunstiõpetaja ning juba aastaid varem alustas lasteaias lauluõpetajana. Aastatel 2004–2019 oli ta ka Lõpe Kooli huvijuht. Aastast 2008 on ta noorteorganisatsiooni 4H Lõpe klubi Dixie juhendaja. Tema tulemuslikku ja väga head tööd näitavad suurepärased kontserdid, peod, jõululavastused ja näitused nii koolis kui ka väljaspool. Huvijuhina korraldas õpilaste arendamiseks ning koolielu mitmekesistamiseks lugematul arvul koostööprojekte teiste koolide ja organisatsioonidega, organiseeris teatrikülastusi, ekskursioone, kutsus kooli esinema huvitavaid külalisi, tema eestvedamisel on koolis algatatud mitmed uued traditsioonid. Sirje on olnud pikka aega klassijuhataja. Noortega leiab kohe väga hea kontakti ja ühise keele. Ta on laste jaoks alati olemas koolis, pärast kooli ja ka nädalavahetustel. Sirje on äärmiselt hooliv, abivalmis, humoorikas, väga hea suhtleja. Tal on eriline oskus kujundada ühtehoidev ja sõbralik klassikollektiiv, kus väärtustatakse üheskoos tegutsemist. Ta on pälvinud oma klassi õpilaste ja lastevanemate lugupidamise ja usalduse.
Jaanus Getreu – teenetemärk valla spordielu edendamise eest
Jaanus Getreu asus Lihula kooli poiste korvpalli treenerina tööle 1991. aastal. Samal õppeaastal tulid poisid kohe Eesti koolide meistriks ja Baltimaade koolide meistrivõistlustel saavutati III koht! Jaanus töötas ka Virtsu koolis jalgpallitreenerina, kus tema juhendamisel tuldi kolmel korral Eesti koolide meistrivõistlustel hõbemedalile. Aastal 1994 loodi Lõuna- Läänemaa Jalgpalli Klubi, mis tähistas tänavu 25 aastapäeva. Klubis on mänginud ja mängivad Lihula, Kõmsi, Virtsu, Metsküla, Kasari, Tuudi, Martna, Kullamaa ja Taebla lapsed. Klubi haarab kogu meie piirkonda ja rohkemgi veel. Parimatel päevadel on Jaanuse juures treeninud 120 last, täna käib tema treeningul 85 last! Lihula koolis alustas Jaanus 2000. aastal jalgpalliga, seega saab tänavu 20 aastat jalgpalli Lihulas. Treeningutel on käinud aastate jooksul ligi 2000 poissi ja tüdrukut, Lihula kooli naiskond tuli 2014. aastal kuldmedalile. Lihula Gümnaasium on Eesti koolide meistrivõistlustel võitnud 12 medalit, Läänemaa koolide meistrivõistlustelt on medalivõite 60. Pärnu maakonnas on nad 1,5 aastaga suutnud meistritiitli tuua Lihulasse juba 4 korral. Eesti noortekoondisse on jõudnud 10 tublit meie valla last, täiskasvanute koondisesse 2. Eesti jalgpalli meistriliigas on mänginud 5 noort. Jaanus tegeleb ka kergejõustikuga ning sellelgi alal nopivad nad meistritiitleid. Jaanus pelgalt ei treeni, vaid korraldab ka igasuguseid huvitavaid spordiüritusi, treeninglaagreid, väljasõite ja sõpruskohtumisi. Tema ideedest ja tegudest sünnivad head asjad, mis toovad kuulsust ja au meie vallale. Medalitest ja võitudest on tähtsam see, et nii palju lapsi leiab tee Jaanuse treeningutele.
Rene Kask – teenetemärk valla ajaloo talletamise eest
Kunagi 90ndate alguses kolis Rene Tallinnast Varblasse ning alustas Uue Varbla mõisa taastamist, mida on tehtud väga usinalt. Samuti on loonud ta Uue Varbla mõisa muuseumi, kuhu on kogunud kõik asjad ise. Seal on suurepärane ülevaade valla ajaloost ning palju muudki huvitavat vaatamiseks. Tema eesmärgiks on alati olnud inimestele ajaloo tutvustamine ning korraldatud on kinoõhtuid, näituseid. Samuti korraldab Rene igal suvel koos abikaasa Ivi Kasega käsitöö- ja omatoodangulaata. Ainuke üritus jällegi meie kogukonnas, kus kõik saavad tulla kokku ja nautida käsitööd ning omatoodangut, koosolemist. Töö on olnud väga raske ja jätkub edaspidigi.