MTÜ Luum Loomeklubi koostöös kolme loomingulise noorega haarasid kätte pintslid ja pliiatsid, et koolikiusamise vastu võidelda.
Koolikiusamine on tänapäevases ühiskonnas terav ja aktuaalne probleem, millele pahatihti liialt vähe tähelepanu pööratakse. Koostöös kolme aktiivse ja loomingulise noorega esitas MTÜ Luum Loomeklubi Euroopa solidaarsuskorpusele “Luues sallivaks!” projekti, millega koolikiusamise vastu võidelda. Solidaarsuskorpuse valikukomisjon otsustas noorte projekti toetada maksimumsummas ning tegevustega alustatakse juba augustis.
Euroopa Komisjoni algatusel ellu kutsutud kohalike solidaarsusprojektide eesmärk on motiveerida noori märkama ja lahendama oma kodukoha probleeme. “Koolikiusamine kui probleem on aktuaalne olnud aastaid ja on endiselt,” ütles projektiga liitunud värske Lihula Gümnaasiumi vilistlane Anna Luuk.
Projektimeeskonna läbiviidud küsitlus Lihulas õppivate noorte seas andis kinnitust, et koolikiusamisega tuleks tegeleda aktiivsemalt ning enamik vastanutest arvab, et ei ole piisavalt meetmeid, mis koolikiusamist ennetaks. “Loomingus peitub mingi vägi, mis ka kõige suuremad riiukuked tibukesteks muudab,” ütleb MTÜ juhataja ja projekti-idee autor Grete Murr. “Luues on kõik võrdsed ja sellest saigi alguse idee hakata koolikiusamise vastu võitlema just loomingu abil.”
Kuue kuu pikkuse projekti käigus korraldab meeskond erinevaid üritusi ja tegevusi, kuhu on osalema oodatud kõik Lääneranna valla noored. Kätt saab proovida fotograafias, tekstiilikunstis, graafikas aga ka IT-alastes loometegevustes, mis on suunatud eelkõige poistele. “Loominguliste tegevustega saame noori ühendada ja tänu ühisele huvile tekib ka vähem erimeelsusi,” ütles meeskonnaliige ja äsja Lihula Gümnaasiumi lõpetanud Cetlin Mikker. “Samuti saab noor oma tundeid ja emotsioone väljendada läbi loomingu ilma, et ta peaks oma tundeid kaasõpilaste peal välja elama.”
Alates positiivse otsuse saamisest on meeskond aktiivselt tegelenud projektitegevuste planeerimisega. “Tegemist on minu esimese projektiga ja seega olen veidi hirmul, kuid usun, et sellest tuleb tore kogemus,” ütles projektiga liitunud noor kunstifanaatik Lora-Liza Parv. Koos ühise eesmärgi nimel töötades on noored kindlad, et suudavad palju ära teha probleemi leevendamiseks.
Projekti rahastab SA Archimedese noorteagentuur ja Euroopa Solidaarsuskorpus