Selleks, et juubelipeolised oleksid kenamini rõivis, korraldab MTÜ Tantsupeomuuseum Tallinnas aadressil Kaupmehe tn 8 näituste sarja “Tantsu- ja laulupeo auks – rännak pidurõiva kirstu”, mille raames toimuvad Lihula lillkirja tutvustavad töötoad ja väljapanekud.
Kolmel järjestikulisel kuul ehk veebruarist maini, on Tantsupeomuuseumis võimalik lähemalt tutvuda Lihula, Muhu ja Kihnu käsitöömeistrite töödega, saada informatsiooni antud paikkondade rahvarõivaste ainulaadsuse, detailirohkuse ja kandmisviisi kohta ning omandada oskusi õpitubades.
6. veebruarist 6. märtsini on Tantsupeomuuseum Lihula päralt, sest näituse “Lihula lilltikandi rännak” avavad Lihula Lilltikandi Seltsi nobenäpud, kes toovad pealinna valiku rahvariideseelikutest, tekkidest ja muudest ilusa tikandiga kaunistatud esemetest.
Lisaks meie valla naistele, osalevad näitusel veel Regina Kurs (portselanimaal), Küllike Hiiemäe (siidimaal), Jüri Urb (hõbeehted), Kairi Himma (helmekeed) ja Toomas Kaskmann (maal).
Näituse raames on kavas korraldada ka kolm töötuba:
- 9. veebruaril kell 12–16 õpetab Ilme Figol vöötasku valmistamist ning kell 16–19 saavad huvilised Kairi Himma valvsa pilgu all valmistada omale helmekee
- 27. veebruaril kell 12–16 õpetab Eda Aavik lillornamendi tikkimist
Töötubade osalustasu koos materjaliga on 10.- eurot. Gruppidel palutakse eelnevalt registreeruda.
Lihula Lilltikandi Selts, mis loodi 2011 aastal, tegeleb Lihula lilltikandi kui vaimse kultuuripärandi uurimise, tutvustamise ja praktiliste tikkimisoskuste õpetamisega. Seltsil on 20 liiget, 3-liikmeline juhatus ja nende kodu asub Lihula mõisas.
Seltsi liikmed kohtuvad üks kord nädalas ühiseks tikkimiseks, kogemuste vahetamisteks ja tikkimishuviliste nõustamiseks.
1-2 korda aastas korraldatakse kursusi, kus on õpetatud Lihula punaste seelikute tikkimist, pottmütside valmistamist, pärjapaelte trükkimist, pättide/susside valmistamist, albumi tikkimist ja köitmist, mänguasjade meisterdamist, lasterõivaste konstrueerimist ja õmblemist, lõnga värvimist.
Igal aastal augustis, Lihula kultuuri- ja spordipäevade ajal, korraldab selts Lihula Lillkirja Festivali, mille kavas on tikitud esemete näitus, seminarid, töötoad ja võistutikkimine. Tikkimise õpitoaga osaletakse ka igal aastal toimuval Mardilaadal Tallinnas.
2017. aastal viis selts Lihula lilltikandi Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse
1 kommentaar