Augustis toimunud Lääneranna Vallavolikogu istungil otsustati kinnitada Lääneranna valla uus vapp, millel on sinisel kilbil kujutatud hõbedane lendlev kotkas ja hõbedane lainelõikes jalus. Lipukavand saadeti täiendamisele, mistõttu selle kinnitamine toimus täna, 27. septembril aset leidnud Lääneranna Vallavolikogu istungil.
Lääneranna valla uus lipp on jaotatud müürihambuliselt kolmeks horisontaalseks väljaks. Lipu ülemine pool on sinine, alumine valge, mis algab müürihambaga. Sinise tausta keskel on kujutatud hõbedane lendlev kotkas, sama, mis vapilgi.
Nii lipp kui vapp moodustavad omavahel ühtse terviku – vapil on kujutatud kotkast, mis lendleb üle mere ning lipul üle maismaa.
Sümbolite tähendused
Sinine värvus viitab valla mereäärsele asukohale ja elanike merega seotud tegevusaladele. Sinine värv tähistab vallale iseloomulikke soid, rabasid ja merd. Sinine kui vee ja puhta õhu sümbol märgib samuti valla elanike tulevikupüüdlusi ning tähistab puhast loodust ja mitmeid looduskaitse- ja hoiualasid.
Valge sümboliseerib valgust, puhtust, nooruse sihikindlust ja tulevikulootust.
Eesti põlislooduse sümbol, kotkas, tähistab Lääneranna valla looduskooslust ning viitab osaliselt siin asuvale linnuriigile – Matsalu rahvuspargile. Lääneranna vallas on arvukalt kotkaste pesitsuskohti ning sellest tulenevalt ka looduskaitsealasid, sh hiljuti moodustatud Varbla looduskaitseala.
Kotkas kui lindude kuningas sümboliseerib tarkust, jõudu ja visiooni. Lendlev kotkas kannab maalt taevasse edasi sõnumit uuenenud elust, paindlikkusest ja vastupidavusest, et minna läbi raskustest ning jagada vabadust, julgust vaadata enda ette ja saavutada seda, mis tundub saavutamatu.
Kotkas viitab ühtlasi evangelist Johannesele, Saare-Lääne piiskopi kaitsepühakule, kelle sümboliks see oli; Saare-Lääne piiskopi keskus ja piiskopi residents asus algselt Lihulas.
Müürihambuline jaotus tähistab kaitsefunktsiooni, osutab sellisena eestlaste muistsetele maalinnadele, mida Lääneranna vallas on ristisõdade eelsest perioodist koguni kaheksa (Lihula muinaslinnus, Soontagana maalinn, Karuse linnus, Keblaste Taramägi, Kurese ringvall-linnus, Lihnutsi kants, Massu linnus ja Salevere linnus) ja hilisemale piiskopi- ning vasallilinnusele (Lihula piiskopilinnus ja Virtsu vasallilinnus).
Idee autor ja teostaja on loovbüroo Sviiter asutaja ja disainer Erkki Pung.